Botoks Yapan Devlet Hastaneleri SGK Desteği (İstanbul Ankara İzmir)


Ankara İstanbul gibi illerimizde mezoterapi ve botoks, rpn yapan özel hastaneler olsa da, üniversite hastaneleri veya Devlet hastaneleri botox işlemini karşılamamaktadır. İstanbul Ok Meydanı Hastanesi Kozmetik Polikliniği, Ok Meydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kozmetik Polikliniği veya İzmir, Antalya hastanelerinin hiçbirinde ücretsiz botoks yaptırmak mümkün değildir.

Botoksu Devlet Karşılıyor mu?

Eğer sağlığı tehlike altına alan bir rahatsızlık var ise ve tedavi lüks bir uygulama değilse, hastane bu tedaviyi olmadan hayatını sürdürmez ise, büyük ihtimalle devlet tarafından karşılanır. Botoks tedavisinde de aynı durum mevcuttur. Eğer botoks hastanın hayatta kalabilmesi için mecburi ise karşılanır. Mecburu değilse karşılanmaz. Tedavinin gerekliliğine dair sağlık kurulu raporu gerekir. Bu kapsamda botoks yapan devlet hastaneleri söz konusu olabilir.

Kredi kartlarına taksitle pek çok alışverişimizi yapabilmekteyiz. Yeterli bütçeye sahip olamadığımız hemen hemen her konuyu kapsayan bu alışverişler artık sağlık ve estetik sektörüne de girdi. Sağlık ve estetik harcamalarında da kredi kartlarından faydalanabilmek en çok da kadınları sevindirdi. Özellikle botoks uygulamalarını artık taksitle yaptırmak isteyenler bu alanda hizmet veren hastaneleri tercih ediyor. Günümüzde artık oldukça makul ücretlerle yapılan bu botoks işlemleri bir de kredi, kartlarıyla taksit imkanı gelince çok daha hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Peki sizde kredi kartına taksitle botoks yaptırmak ister misiniz?  Hangi hastanelerde botoks taksitle yapılabilmektedir? İşte tüm bu soruların cevabını sizler için araştırdık.

Botoksu devlet karşılıyor mu?

Botoks Fiyatları İstanbul’da Ne Kadar?

Botoks fiyatları, aslında botoks’un uygulandığı alan sayısına ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Hatta size göre neredeyse aynı alanda olan bölgelerde bile bariz fiyat farkları olabilmektedir. Örneğin kaş arasına yaptırılan botoks ile kaç göz arası botoks ya da kaş kaldırma botoks fiyatları değişiklik göstermektedir. Ayrıca hastaların yaşları ve uygulama alanının deformasyonu da fiyatı etkilemektedir. Örneğin en basitinden bir kırışıklık tedavisinde net bir fiyat söylenemez. Çünkü bu tedavi tamamen kişiye has olup uygulama yapılacak alanın sayısına derinliğine veya uzunluğuna göre hesaplanmaktadır. Ayrıca çoğu kişi botoks’u sadece kırışıklık tedavisinde kullanılan bir yöntem olarak bilmektedir. Aslında bu uygulama pek çok farklı alanda tedavi amaçlı kullanılmaktadır ki bu tedavilerin neler olduğunu öğrendiğinizde çok şaşırabilirsiniz. Kaş kaldırma, germe, kırışıklık, kaz ayakları gibi estetik genel olarak estetik amaçlı kullanılan  bu uygulama aslında migren tedavisi için de son dönemlerde uygulanmaktadır. Bu ortalama bin TL civarında yapılabileceği gibi bazen hastanın duruma göre 5 yüz TL civarında da yapılabilmektedir. Ayrıca terleme amaçlı uygulanan botoks fiyatları da oldukça farklılık göstermektedir. Bu duruma hastanelerin veya botoks merkezlerinin farklı fiyat politikalarını da eklediğimizde durum biraz karılık olabilir. Bu durumun içinden çıkabilmek için bir kaç merkezi gezmenizi ve fiyatlarını soruşturmanızı tavsiye ederiz.

SGK Hastane İlave Ücret Hesaplaması Yapabilirsiniz.

İndirimli Botoks Yapan Hastaneler

Son iki yıldır estetik ameliyatlarında yeni bir döneme gidildi. Artık kredi kartlarında taksit imkanından yararlanarak estetik yaptırabilirsiniz. Bu dönemle birlikten en çok burun estetiği ve botokslarda önemli ölçüde büyük bir artış geldiği kaydedilmiştir. 12 taksit imkanından faydalanan bilen hastalar kadar aynı şekilde hastanelerde gelen bu yoğun talepten oldukça memnunlar. Özellikle yurt dışından da bu amaçla ülkemizi tercihe edenler var. Sağlık turizmin gelişmesine katkıda bulunan uygulama ülkemizin ekonomik olarak da yükselmesini sağlıyor. Peki indirimli yapan hastaneleri incelediğimizde aslında dönemsel olarak bazı özel hastanelerin bu konuda kampanya yaptığını söyleyebiliriz. Özellikle İstanbul Ok meydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “kamuda ilk” defa açılan  kozmetik polikliniğinde, botoks, dolgu, kimyasal peeling tarzı işlemlerin yanında; saç ve cilt bakımı gibi farklı uygulamalar denenmektedir. Bu amaçla indirimli ya da en uygun şekilde bu işlemlerden yararlanmak isterseniz İstanbul’daki bu hastaneyi tercih edebilirsiniz.

Yüz Dolgusu Kampanya Fiyatları Ne Kadar?

Dakikalar içerisinde olduğundan çok daha genç ya da güzel görünmeyi kim istemez ki? Yüz dolgusuyla sadece 1 günde yaklaşık 10 yaş daha genç görünebilirsiniz. Aynı zamanda daha temiz ve berrak görünen cildinizle daha alımları olarak makyaj yapmanıza gerek bile kalmayacaktır. Estetik uygulamaların en çok tercik edileni olan botoks en fazla yüz bölgesine yapılmaktadır.  Üstelik sadece kadınlar da değil, erkekler tarafından da çok sık tercih edilen bu yöntemle kırışıklıklarınızdan kurtulabilir, kaz ayağı oluşumunu engelleyebilir ya da ciltteki sarkma sorununu çözebilirsiniz. Peki bu kadar avantajlı olan bir uygulama tahmini kaç liraya mal olmaktadır? Aslında bu sorunun cevabı biraz kişiseldir. Herkesin yaşı ve uygulamanın gerektiği alan farklı olduğu için bu sorun botoks’un alanına göre değişiklik gösterebilir diyebiliriz. Ama tahmini bir fiyat söyleyecek olursak en az 500 TL’den başlayan bu uygulama bazı kişilerde bin lira dolaylarında da seyretmektedir.

Botoks Yapan Devlet Hastaneleri Var mı?

Avrasya Hospital Botoks Fiyatları Ne Kadar?

Özellikle son dönemde taksitle estetik operasyonlarının yapılmasıyla birlikte hastanelerde daha çok kişinin bu uygulamaları yaptırması açısından zaman zaman çeşitli kampanyalar yapmaktadırlar. Bunlardan en bilineni kuşkusuz Avrasya Hospital‘dir. Son yaptığı kampanyayla pek çok kişini yüzünü güldüren hastane sadece 249 TL’ye botoks imkanı sunmuştur. Sınırlı sayıdaki kişilerin başvuru yaptığı bu kampanyaları takip etmenizi öneririz. Çünkü son botoks fiyatları Avrasya Hospital’de 850 TL’den 249 TL’ye düşmüştü. Bu sebeple ilan panolarını beklemek belki biraz geç olabilir. Aralıklarla hastane sayfalarına ya da bu tarz haberleri yayınlayan bloglara göz atmanızı tavsiye ederiz.

The post Botoks Yapan Devlet Hastaneleri SGK Desteği (İstanbul Ankara İzmir) appeared first on GENEL BİLGİ SİTESİ.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir