Borusan Lojistik’te işten çıkarılan 4 işçi işe geri alındı


Borusan Lojistik‘in işlettiği limanda sendikaya üye olan 4 işçinin işten çıkarılması sonrası başlamış olan protesto gösterilerinin ikinci günüde polis müdahalesi yaşandı. Durum üstüne vaka yerine oldukça sayıda milletvekili giderken, 4 işçi geri alındı. Meydana getirilen eylemler sonrası Liman İş Sendikası ile görüşmeler süreceği öğrenildi.

İŞÇİLERE POLİS MÜDAHALESİ

Borusan Lojistik A.Ş’nin işlettiği limanda çalışan işçiler, sendikaya üye olan çalışanların şirket tarafınca işten çıkarıldığını iddia ederek yapınak önünde eyleme geçti. Eylemin 2. gününde işçiler polis müdahalesiyle karşılaştı. Çevik kuvvet ekiplerinin liman sahasından çıkarmak için operasyon düzenlerken, öteki çalışanlar ve çalışanların aileleri liman girişinde çarpıcı sözler ve alkışlarla içeride kalanlara destek verdi. İçeride çalışanların kendilerini vinçler kilitlediği ve limanı terk etmemek için direndikleri öğrenildi.

MİLLETVEKİLLERİ DE GELDİ

Sorunların çözülmesi için bir araya gelen MHP Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu, İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu ve Hasan Toktaş, Gemlik Belediye Naşkanı Uğur Sertaslan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Taşar, MHP ilçe Başkanı Emrah Keskinden, AK Parti Belediye Başkan Talibi Refik Yılmaz, İYİ Parti Belediye Başkan talibi Ertuğrul Yavuz, İlçe Kaymakamı Hasan Göç ve liman yöneticileri ile probleminin çözümü için bir araya geldiler.

4 İŞÇİ İŞE GERİ ALINDI

Eylemler sonrası 4 işçi meydana getirilen görüşmeler sonrası yeniden işe alınırken, meydana getirilen açıklamada Liman İş Sendikası ile görüşmeler süreceği öğrenildi.

Borusan Lojistik'te protesto! İşten çıkarılan 4 işçi geri alındı

Borusan Lojistik'te protesto! İşten çıkarılan 4 işçi geri alındı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Iktisat

Borusan Lojistik Milletvekili Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts