Bomba iddia: Erdoğan, İstanbul mitinginde emekliye seyyanen 5 bin TL müjdesi verecek


Türkiye’de milyonlarca emeklinin maaşları yüksek enflasyon sebebiyle erimeye devam ederken, 31 Mart seçimlerine sayılı günler kala Ankara kulislerini hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı.

GÖZLER İSTANBUL MİTİNGİNDE

Seçimin kaderinde etkili olacakları yorumları meydana getirilen emekliler için 24 Mart Pazar günü düzenlenecek İstanbul mitinginin ayrı bir önemi var.

SEÇİM İÇİN ÖNEMLİ MESAJLAR ÇIKABİLİR

AK Partililer İstanbul mitingine katılımın seçime dair mühim bir ileti içereceğini düşünürken, CHP kanadı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vermesi olası müjdelerinin etkili olabileceği yorumunda bulunuyor.

ERDOĞAN’DAN EMEKLİYE BİR MÜJDE DAHA

Kulislere düşen son iddiaya nazaran ise; Cumhurbaşkanı Erdoğan katılacağı dev mitingde emekliye seyyanen 5 bin lira müjdesi verecek.

SEÇİM ÖNCESİ PROMOSYON MÜJDESİ GELMİŞTİ

Hatırlanacağı suretiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan, maaşlarından dert yanan milyonlarca emekliye promosyon müjdesi vermişti. Erdoğan, “Emeklilerimize güzel bir haber vermek isterim. Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa nazaran 8 bin lira 12 bin lira içinde belirledi. Öteki bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Erdem Aksoy

Recep Tayyip Erdoğan Ankara Iktisat Güncel Haberler

Related Posts