Bayram planı yapanlar dikkat! Otobüs biletleri tükeniyor


Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, “Ramazan bayramı için ana seferlerimiz esasen doluydu. Ek seferler de dolmaya başladı. Bugünden itibaren otobüs seferleri dolu.” diyerek İstanbul’da Ramazan Bayramı dolayısıyla şehirler arası yolcu taşımacılığı meydana getiren otobüslere yoğun talep bulunduğunu söylemiş oldu.

EK SEFERLER BİLETLERİ DE HIZLA TÜKENİYOR

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının öteki bayramlarda olduğu benzer biçimde bu bayramda da ek seferler düzenlenmesi için genelge yayımladığını hatırlatan Özcan, “16 Nisan’a kadar ek seferlerin yapılması için bakanlık izin verdi. Ikimiz de ek seferlerimizi açtık. Ramazan bayramı için ana seferlerimiz esasen doluydu. Ek seferler de dolmaya başladı. Bugünden itibaren otobüs seferleri dolu.” diye konuştu.

GÜNLÜK SEFER SAYISI 2 KATINA ÇIKACAK

Özcan, bayramda memleketlerine gidecek hiçbir yolcuyu geride bırakmayacaklarını, İstanbul’dan tüm il ve ilçelere seferler düzenlediklerini dile getirerek, “Günlük otobüs seferlerimiz 1000 ila 1100 sefer iken yarından itibaren 2 binlere çıkacak. Bu sefer sayısıyla pandemiden önceki otobüs sefer sayılarına yaklaşmış durumdayız. Bayram tatilinin 9 gün olması bunda etkili. Bu bayram verimli bir bayram olacak.” ifadelerini kullandı.

OTOBÜS KİRALAYANLARA UYARI

Vatandaşlara, otogarlardan kalkan firmalardan bilet alma çağrısında bulunan Özcan, şöyleki devam etti:

“Aileler, mahalle aralarından yada semtlerden otobüs kiralayıp memleketlerine gitmesinler. Bu kazaya sebebiyet veriyor ve tek şoförlü kontrolsüz gidiyorlar. Bilhassa İçişleri Bakanı’mıza rica ediyorum, jandarma bölgesine jandarma, güvenlik bölgesine emniyetle oldukça sıkı önlem alsınlar. Otobüslerin tüm belgelerini denetim etsinler. Ek olarak otogar çıkış belgelerini denetim etsinler. Otogar çıkış belgesi olanlar dışındaki otobüslere, ‘korsan hususi taşımacılık’ diyoruz biz. Onları engellememiz lazım, onlar kazaya sebebiyet veriyorlar.”

YOĞUNLUK KARADENİZ, EGE VE GÜNEYDOĞU ANADOLU’DA

Özcan, bayramdaki yoğunluğun sektörü memnun ettiğini, geçen hafta meydana getirilen seçimde de ana seferlerin bölgelere dolu gidip geldiğini söylemiş oldu. Yaz sezonunun yaklaştığına vurgu meydana getiren Özcan, “Okullar haziranda dinlence olacak. Yaz sezonunda firmalarımız rahatlayacak.” dedi.

Otobüs şirketi yetkilisi Cumhur Kahveci ise bayram yaklaşınca otogarda yoğunluğun arttığını dile getirdi. Bayram için satılan biletlerin tükendiği, ek seferler açmaya başladıkları bilgisini veren Kahveci, “Bilhassa Karadeniz, Ege, Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bayram için yoğunluk bulunmaktadır. Seferlerimizde biletler tükendi. Yeni seferler açmak ve yolcuları mağdur etmemek için elimizden geleni yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bayram planı yapanlar dikkat! Otobüs biletleri tükeniyor

Ramazan Bayramı Iktisat Güncel Haberler

Related Posts