BAT sigara grubuna zam yapıldı! En ucuzu 56 TL, pahalısı 72 TL oldu31 Mart Pazar günü düzenlenen mahalli seçimlerin peşinden sigaraya zam geleceğine yönelik söylentiler ortaya çıkmıştı. 4 ve 5 Nisan tarihlerinde 2 sigara grubuna gelen zamların peşinden BAT sigara grubuna da 6-8 TL içinde zam geldi.

3 SİGARA GRUBUNA ZAM GELMİŞ OLDU

4 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak suretiyle JTI grubu sigaralara, 5 Nisan 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak suretiyle PM grubu sigaralara zam geldi.

BAT GRUBUNA DA ZAM GELDİ

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Erol Dündar, BAT grubuna ise 6 Nisan 2024 tarihinden itibaren zam geleceğini duyurdu. Böylece BAT grubunun en ucuz sigarası 60 TL, en pahalı sigarası ise 72 TL oldu.

PM VE JTİ GRUBUNDA FİYATLAR

P.M. grubu sigaralara 5 TL’nin üstünde zam gelirken, grubun en ucuz sigarası 60 TL’ye en pahalısı ise 67 TL’ye terfi etti. Fiyatların bugünden itibaren geçerli olacağı ifade edildi. Hatırlanacağı suretiyle dün de J.T.İ. grubu sigaralara 9 liralık devasa bir zam gelmiş, grubun en ucuz sigarasının fiyatı 58 lira olmuştu.

AKCİĞER KANSERİNİN EN YAYGIN SEBEPLERİNDEN BİRİ

Öte taraftan; sigara kullanımı akciğer kanserinin en yaygın sebepleri içinde gösteriliyor. Sigara dumanının etken içici dışındaki kişiler tarafınca solunması olan “eylemsiz içiciliğin” de akciğer kanseri riskini yüzde 24 oranında artırdığı belirtiliyor.

Zam 3.Sayfa Finans Iktisat Haberler

Related Posts