Bakan Şimşek, İspanya’da yatırımcılarla görüştü: Türkiye’nin sunduğu fırsatlara ilgiyle yaklaştılar


Güncelleme:

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İspanya’da yatırımcılarla bir araya geldi. BBVA’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda 2 trilyon dolar büyüklüğündeki şirketlerin ve finans sektörünün yöneticileriyle görüşen Bakan Şimşek, “Çok verimli geçti. Haberleşme, finans, enerji, sağlık, turizm, otomotiv ve tekstil sektörlerinden yatırımcılar, Türkiye’nin büyüme potansiyeline ve sunduğu fırsatlara büyük bir ilgiyle yaklaşıyorlar.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uluslararası yatırımcı toplantılarına devam ediyor. Bakan Şimşek’in son durağı ise İspanya oldu. 2 trilyon dolar büyüklüğündeki şirketlerin ve finans sektörünün yöneticileriyle görüşen Şimşek, Türkiye’ye olan ilginin güzel olduğunu söyledi.

Bakan Şimşek, İspanya'da yatırımcılarla görüştü: Türkiye'nin sunduğu fırsatlara ilgiyle yaklaştılar

Bakan Şimşek görüşmeye dair şunları söyledi:

“Uluslararası yatırımcı toplantılarımız İspanya’da devam ediyor. Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından BBVA’nın ev sahipliğinde, küresel ölçekte etkili İspanya merkezli 2 trilyon dolar büyüklüğündeki şirketlerin ve finans sektörünün yöneticileriyle yaptığımız görüşmeler çok verimli geçti.

Bakan Şimşek, İspanya'da yatırımcılarla görüştü: Türkiye'nin sunduğu fırsatlara ilgiyle yaklaştılar

“TÜRKİYE’NİN SUNDUĞU FIRSATLARA İLGİYLE YAKLAŞIYORLAR”

Haberleşme, finans, enerji, sağlık, turizm, otomotiv ve tekstil sektörlerinden yatırımcılar, Türkiye’nin büyüme potansiyeline ve sunduğu fırsatlara büyük bir ilgiyle yaklaşıyorlar.

Bakan Şimşek, İspanya'da yatırımcılarla görüştü: Türkiye'nin sunduğu fırsatlara ilgiyle yaklaştılar

“OVP, ÜLKEMİZE YÖNELİK YATIRIMCI İŞTAHINI CANLANDIRACAK”

Hem birebir görüşmelerimizde hem de geniş yatırımcı toplantılarımızda programımız ve sonuçları büyük bir merakla takip edildi. Orta Vadeli Programımız, ülkemize yönelik yatırım iştahının canlanmasına ve uluslararası yatırımların artmasına önemli katkılarda bulunacak.”

Mehmet Şimşek Türkiye İspanya Uluslararası İlişkiler Finans Ekonomi Güncel Haberler

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir