Bakan Şimşek duyurdu! Türkiye, tarihinin en yüksek tutarlı euro ihracını gerçekleştirdi


Gömü ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Ülke tarihimizdeki en yüksek tutarlı avro ihracımızı dün başarıyla tamamladık. Üç yıl aradan sonrasında ihraç ettiğimiz 2 milyar tutarındaki ilk avro tahvilimizin spreadi 2017’den beri en düşük seviyede gerçekleşti” dedi.

BAKAN ŞİMŞEK GELİŞMEYİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Gömü ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, Türkiye tarihinde meydana getirilen en yüksek tutarlı euro ihracının başarıyla tamamlandığını bildirdi.

“AVRO TAHVİLİMİZİN SPREADİ 2017’DEN BERİ EN DÜŞÜK SEVİYEDE GERÇEKLEŞTİ”

Bakan Şimşek, “Ülke tarihimizdeki en yüksek tutarlı avro ihracımızı dün başarıyla tamamladık. Üç yıl aradan sonrasında ihraç ettiğimiz 2 milyar tutarındaki ilk avro tahvilimizin spreadi 2017’den beri en düşük seviyede gerçekleşti. Beş kattan fazla talep gelen işlemimiz, bu yıl yatırım yapılabilir nota haiz ülke ihraçları haricinde gerçekleşen ilk avro ihracı oldu.

“SPEKÜLATİF SÖYLEMLER HEDEFLERİMİZE ULAŞMAMIZI ENGELLEYEMEYECEK”

Bu başarıya ulaşmış ihraç internasyonal yatırımcıların ülkemize olan güveninin, programımıza duyulan inancın açık bir göstergesidir. Mahalli seçim sürecinde kısa vadeli beklentiler ile oluşturulan spekülatif söylemler ve pozisyonlar programımızın hedeflerine ulaşmasını engelleyemeyecek” dedi.

Bakan Şimşek duyurdu! Türkiye, tarihinin en yüksek tutarlı euro ihracını gerçekleştirdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Iktisat

Türkiye Iktisat Haberler

Related Posts