Bakan Şimşek: Bakanlıklara personel alımına izin vermiyoruzGömü Ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek katılmış olduğu canlı yayında ekonomideki gelişmelerle ilgili konuştu. Şimşek, enflasyonun düşürülmesiyle ilgili geçiş sürecinde kamuda personel alımının yapılmayacağını duyurdu.

EMEKLİLER HARİCİ PERSONEL ALINMAYACAK

Bakan Şimşek, Kanal 7’deki canlı yayında “Milletimiz bu geçiş döneminde bir fedakarlık yapıyor. Kamu da bunu meydana getirecek. Hiçbir bakanlığa personel noktasında emekli olanların harici personel alımına izin vermiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şimşek ek olarak uygulanan iktisat programıyla ilgili de şu şekilde konuştu: “Tüm kurumlara genelge yolladık. Kamuda ciddi bir halde harcamaları kısacağız ve denetim altına alacağız. Bu mevzuda netim. Verimliliği artırmamız gerekiyor. Fazlaca kapsamlı bir yapısal reformlar var. Fazlaca ciddi bir halde takvime bağlanmış fiil planımız var. Program nerede diyenler bir zahmet okusunlar.

“PROGRAMIMIZIN TEMELİ SAĞLAM”

Yatırım ortamını iyileştirecek yüzlerce fiil var. Bunlar takvime bağlanmış durumda. Bizim programının temeli sağlam. Bu programın cumhurbaşkanımız sahiplendi. Biz kredi politikasında kaynağın üretime gitmesinden yanayız. Bunun için tedbirler aldık, gerekirse ilave tedbirler alacağız.”

Gömü ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Işyar Kamu Siyaset Iktisat Haberler

Related Posts