Bakan Işıkhan: Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketleriyle birlikte SGK’ya en borçlu belediye


Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Vedat Işıkhan, Keçiören AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde ziyaret gerçekleştirmiş oldu. Bakan Işıkhan, ziyaret sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunmuş oldu. SGK’ya en borçlu 5 belediyenin tamamının CHP’li belediyeler bulunduğunun altını çizen Bakan Işıkhan, “Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin en borçlu belediye bulunduğunu beyan etti.

“PRİM BORÇLARINI DAHİ DEVLETE ÖDEYEMİYOR”

Türkiye genelinde, Toplumsal Güvenlik Kurumu’na en borçlu 5 belediyenin tamamının CHP’li belediyeler bulunduğunu söyleyen Işıkhan, “Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketleriyle beraber SGK’ya en borçlu belediyenin. Kısaca Ankara büyükşehir belediyesi prim borçlarını dahi devlete ödeyemiyor. 5 yıl ilkin 200 milyon olan borç bugün 4,5 milyar olmuştur. Ankara Büyükşehir Belediyesinin prim borcu, son 5 yılda 20 katına çıkmış durumda. Ankara Büyükşehir Belediyesi, batkı bayrağını çekmiş vaziyettedir” şeklinde konuştu.

Bu borçların, belediyelerin öncelikli olarak devlete ödemesi ihtiyaç duyulan işçilerinin sigorta prim borçları bulunduğunu hatırlatan Bakan Işıkhan, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve öteki CHPli belediyeler de aynı durumda. Al birini vur ötekine” açıklamasını yapmış oldu.

Vedat Işıkhan Siyaset Iktisat Haberler

Related Posts