Bakan Işıkhan: 28 Mart itibarıyla emeklilerin promosyonları hesaplara yatacak


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kamu bankaları emeklilere 8-12 bin lira içinde promosyon ödemesi meydana getirecek” açıklaması sonrası, Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 28 Mart itibarıyla emekli promosyonlarının hesaplara yatacağını duyurdu.

“28 MART’TA HESAPLARA YATACAK”

Bakan Işıkhan, emekli promosyonlarına ilişkin yapmış olduğu açıklamada, “Kamu bankalarımız pazartesi promosyon güncelleme başvurularını almaya başlamış olacak. 28 Mart itibarıyla emeklilerimizin promosyonları hesaplarına yatmış olacak.” ifadelerini kullandı.

“KAMU BANKALARI PROMOSYON MİKTARINI 8 BİN LİRA İLE 12 BİN ARASINDA BELİRLEDİ”

Öte taraftan gün içinde AK Parti Kayseri mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli promosyonlarına ilişkin, “Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa bakılırsa 8 bin lira ile 12 bin lira içinde belirledi. Öteki bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum.” dedi.

GEÇEN YILLARDA PROMOSYON MİKTARI 3 İLE 10 BİN LİRA ARASINDAYDI

Öteki taraftan önceki yıllarda emeklilere kamu bankaları tarafınca 3 bin lirayla 10 bin lira içinde maaş promosyonu veriliyordu.

PROMOSYON MİKTARI NASIL BELİRLENECEK?

Emeklilere, en düşük emekli maaşından başlayarak verilecek promosyon miktarı tekrardan belirlenecek. Buna bakılırsa en düşük emekli maaşı olan 10 bin lira maaş alan emeklinin 8 bin lira promosyon alması umut ediliyor. Emekli maaşı belli bir seviyenin üstünde olan kamu bankasından maaş alan emeklilere ise 12 bin lira promosyon verilecek.

Olgun Kızıltepe

Vedat Işıkhan Iktisat Güncel Haberler

Related Posts