Bakan Bayraktar: Nisanda elektrik ve doğal gaz fiyatlarında değişiklik olmayacak


Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, nisan ayında elektrik ve organik gaz fiyatlarında değişim olamayacağını duyurdu.

“KARADENİZ’DE YENİ BİR KUYU KAZMAYA BAŞLIYORUZ”

Bakan Bayraktar, Uşak’ta açıklamalarda bulunmuş oldu. Bayraktar, yeni bir organik gaz kuyusu kazıldığını belirterek şunları söylemiş oldu: “Dün akşam itibarıyla Sakarya gaz sahasının daha kuzeybatısında bir sahada “Göktepe” adını verdiğimiz bir sahada yeni bir kuyu kazmaya başlıyoruz. İnşallah bu kuyumuzdan önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni bir bulgu ve bu bulduğumuz rezerve ilave bir biriki buluruz. Tüm çalışmamız, tüm gayretimiz bu yönde olacak.” dedi.

Bakan Bayraktar: Nisanda elektrik ve doğal gaz fiyatlarında değişiklik olmayacakEnerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar

“NİSANDA ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ FİYATLARINDA DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK”

Bayraktar, açıklamasının devamında, “Nisan ayında elektrik ve organik gaz fiyatlarında herhangi bir değişim olmayacak.” ifadelerini kullandı.

ENERJİ ALANINDA DENİZLERDEKİ SON DURUM

Türkiye’nin denizlerde organik gaz ve petrol arama çalışmalarına yönelik sismik ve sondaj faaliyetleri için kurduğu enerji filosunda Fatih, Yavuz, Kanuni ve Abdülhamid Han sondaj gemileri ile Barbaros Hayrettin Paşa ve MTA Oruç Reis sismik arama gemileri olmak suretiyle toplam 6 vapur bulunuyor. Ülkenin ilk ulusal sondaj gemisi unvanını taşıyan Fatih, 2017’de filoya katılmasının arkasından Karadeniz’de son yıllarda yapmış olduğu sondajlarla 710 milyar metreküplük organik gaz keşfine imza attı. Vapur, yeni müjdeler için arama faaliyetlerine Sakarya açıklarında devam ediyor.

Bakan Bayraktar: Nisanda elektrik ve doğal gaz fiyatlarında değişiklik olmayacak

Fatih gemisinden sonrasında 2018’de envantere katılan Yavuz sondaj gemisi de Sakarya açıklarında çalışmalarını yürütüyor. Ülkenin üçüncü sondaj gemisi olan Kanuni, 2020 başlangıcında filoya katıldı. Halihazırda, Zonguldak açıklarında Türkali-9 kuyusu civarlarında faaliyetlerini sürdürüyor. Öte taraftan, Abdülhamid Han ise Akdeniz’de Antalya açıklarında çalışıyor.

Deniz araştırma, arama ve işletme ruhsat alanlarında sismik veri toplama projeleri kapsamında çalışmalarını yürüten Barbaros Hayreddin Paşa Trabzon’da, Oruç Reis sismik gemisi de Zonguldak’ta göreve hazır şekilde bekliyor. Türkiye’nin denizlerini karış karış tarayan söz mevzusu filonun, gelecek yıllarda yeni gemilerle büyütülmesi hedefleniyor.???????

Alparslan Bayraktar Finans Siyaset Iktisat Güncel Haberler

Related Posts