BAE, ramazan ayı boyunca çalışma saatlerini kısalttı


Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) İnsan Kaynakları ve Emirlikleştirme Bakanlığı (MoHRE) ramazan ayı süresince emek verme saatlerini 2 saat kısalttı.

ÇALIŞMA SAATLERİNİ 2 SAAT KISALTTILAR

BAE’de ramazan ayı süresince, {özel sektör} çalışanlarının emek verme saatleri günde 2 saat azaltılacak. Azaltılan programın ötesinde çalışılan her türlü ilave saat, fazla mesai olarak kabul edilebilecek ve işçilere fazladan tazminat hakkı tanınacak.

BAE, ramazan ayı boyunca çalışma saatlerini kısalttı

Ülkedeki firmalar ek olarak, ramazan ayı süresince günlük emek verme saatleri dahilinde ve işin niteliğine uygun olarak esnek yada uzaktan emek verme programlarını takip etme seçeneğine de haiz olacak.

HEM ORUÇLU HEM DE ORUÇSUZ ÇALIŞANLAR FAYDALANACAK

Emek harcama saatleri düzenlemesi hem oruçlu hem de oruçsuz çalışanlara uygulanarak onların ramazan ayında tinsel faaliyetlere ve kültürel uygulamalara katılımları kolaylaştırılacak.

BAE, ramazan ayı boyunca çalışma saatlerini kısalttı

Bakanlık, ramazan ayı süresince tüm bakanlıkların ve federal kurumların pazartesiden perşembeye, sabah 09.00’dan öğle 14.30’a kadar çalışacağını belirtti. Cuma günleri işin niteliği aksini gerektirmedikçe emek verme saatleri sabah 09.00’dan öğle 12.00’ye kadar olacak.

Birleşik Arap Emirlikleri İş Dünyası Dünya Iktisat Haberler

Related Posts