Az Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Listesi 2019


Bankalardan kredi almak için belli bir kredi notuna sahip olmanız gerekir. Bu not dilimi bankalar tarafından az ( 1099 ile  1499 )  yada orta ( 699 ve 1100 ) yerine genelde iyi yada çok iyi not dilimleri ( 1500 üzeri ) olarak aranmaktadır. Ancak! müşteri potansiyeli az olan ve yıl sonu hedeflerini tutturmak zorunda kalan bankalar kullandıkları özel imtiyazlar ile orta ve az riskli Findeks kredi notuna sahip olan bireysel müşterilerine hatta esnaflara dahil 40.000 liraya kadar ihtiyaç 250.000 liraya kadar da konut alımları için kredi imkanı sağlamaktadır. Az Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Listesini inceleyin derim.

Banka kredi notu skoru 0 dan başlayıp 1900 puana kadar çıkmaktadır. Bu not aralığında orta kredi notuna nasıl kredi çekebilirim diyenler varken sizin not aralık değeriniz az veya orta riskli gurupta iken bence bankalardan kredi kullanabilir miyim diye hiç telaşe etmemeniz gerekir. Çünkü bir çok banka az yada orta riskli gurupta olan tüketicilere kredi imkanları sağlamaktadır. Üstelik bu kredi miktarı 2.000 liradan başlayarak tam 40.000 liraya kadar tüketici 250.000 liraya kadar da konut alımları için bankalarca sağlanmaktadır. 699 ile 1499 not aralığındaki az ve orta riskli nota sahip olan tüketicilerimiz peki hangi bankalardan nasıl bu kredinin sahibi olabilirler.!,

Bozuk Sicile Kredi Veren Bankalara Başvuru Yapabilirsiniz.

Az ve Orta Riskli Nota Sahip Olanlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor ?

Düşük not ortalaması olarak bilinen az ve orta kredi notuna sahip olanlara BDDK lisanslı bankalar dan bir çoğu kredi imkanı sağlamaktadır. Kredi sağlayan bu bankalar mevduat ve katılım bankaları olarak ikiye ayrılmaktır. Az da risk içere kredi notu sahibi büyük ihtimalle Akbank yada Garanti veya Denizbank gibi müşteriye doymuş bankalardan kredi talebinde bulunup olumsuz yanıt aldıkları için şuan buradadırlar. Türkiye’de öne çıkmış olan bu bankalar artık müşteri potansiyeline doydukları için ne yazık ki sizin gibi az yada orta risk içeren not sahiplerine kredi çıkarmamaktadır. Peki az veya da orta riskli not sahipleri hangi bankalardan kredi talebinde bulunabilirler. Hemen listeleyelim.

ismi saymış olduğumuz bu bankalardan orta veya az riskli findeks kredi notuna sahip olup da kredi alamayan olursa yoruma yazsın arkadaşlar. O kadar garanti veriyorum eğer gelir belgeniz ve bir de hele teminat göstereceğiniz bir taşınmanız varsa %100 garanti veriyorum bu isimini saydığım bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

Düşük kredi notuna kredi veren bankalara başvurun

Orta ve Az Kredi Notuna Sahipleri Kredi Başvurularını Nasıl Yapmalıdır ?

Şayet az veya da orta riskli bir kredi notuna sahipseniz mutlaka kredi kullanmak için ilk tercihiniz bu ismini saydığımız bankalar olmalıdır. İsmini listelediğimiz bu bankalardan kredi kullanmak içinde yol haritanız mutlak suret ile İnternet bankacılığı olmasını öneririm. Bunun nedenleri,

  • Hızlı başvuru
  • Düşük faiz oranları
  • Kefil ve evrak istenilmemesi
  • Gelir belgesi talep edilmemesi
  • Daha kolay kredi çıkması

gibi temel sebeplerdir. En az banka şubesine nazaran %10 daha düşük faiz imkanlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca bir diğer büyük avantajı da hafta sonraları dahil nakit para ihtiyacınıza çözüm bula bilmenizdir.

 İnternet Bankacılığından Kredi Başvurusu Nasıl Yapılmalıdır ?

Az ve orta riskli kredi notuna kredi veren bankalardan gözüne kestirdiğiniz den nakit para sağlamak için mutlaka bir mevduat hesabı açtırmanız gerekir. Bunu hafta içi mesai saatleri içerisinden banka şubesine giderek yapabilirsiniz. Açtırdığınız vadesiz mevduat hesabına bir de ücretsiz olarak İnternet bankacılığı giriş şifresi alırsanız gerisi tamamen size kalmış olacak. Kredi notu düşük olanlara komisyonla kredi çıkaran kişiler olduğu söylenmektedir.

Daha sonra ister cep telefonlarınızdan isterseniz de İnternet’e bağlı herhangi bir bilgisayardan bankanın İnternet bankacılığına giriş yapmanız gerekir. Şayet bankanın İnternet adresini bilmiyorsanız Google‘a girip bankanın ismini yazıp arattırabilirsiniz. Bankanın İnternet bankacılığına müşteri veya kimlik numaranızı yazıp daha sonra size verilen şifre ile giriş yaptıktan sonra ana menüde mutlaka ”KREDİ” sekmesini görürsünüz. Bu sekmeye giriş yapıp, kullanacağınız kredi miktarını daha sonra vadesini belirtip anında başvura bilir, daha sonra gelen cevaba istinaden aynı gün kredinize kavuşa bilirsiniz.

The post Az Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Listesi 2019 appeared first on GENEL BİLGİ SİTESİ.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir