Arçelik artık Beko olarak ticarete devam edecek


Türkiye’nin köklü markalarından Arçelik, 69 yıl sonrasında isim değişikliğine gidiyor. Şirket, globalleşme stratejisi kapsamında tüm operasyonlarını ortak bir marka çatısı altında toplamaya karar verdi ve Türkiye dahil tüm coğrafyalarda kurumsal markasının artık Beko bulunduğunu duyurdu.

Türkiye’nin en büyük markalarından birisi olan Arçelik, bundan bu şekilde Beko ismiyle etkinlik gösterecek. 1955’ten beri üretimine devam eden Arçelik’te yaşanmış olan bu köklü değişimle şirket tek bir kurumsal marka çatısı altında toplamaya karar verdi. Böylece Arçelik adı 69 yıl sonunda siliniyor.

TEK ÇATI ALTINDA BİR ARAYA GETİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Arçelik’in, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde şu ifadelere yer verildi: Globalleşme stratejimiz kapsamında Arçelik A.Ş.’nin, Türkiye dahil tüm coğrafyalardaki kurumsal markası bundan sonrasında Beko olarak kullanılacak olup böylece, tüm dünyadaki çalışanlarımız ve operasyonlarımızın ortak bir kurumsal marka çatısı altında bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda yurtdışı bağlı ortaklıklarımızın kurumsal unvanları da Beko kurumsal markasını içerecek şekilde değiştirilmektedir. Şirketimiz Türkiye’deki faaliyetlerini Arçelik Pazarlama A.Ş. üstünden başta Arçelik olmak suretiyle mahalli kıymet yaratan tüm markaları ile (Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Leisure) sürdürmeye devam edecektir.

Arçelik artık Beko olarak ticarete devam edecek

BEKO MARKASI HAKKINDA DETAYLAR

Beko, dünya genelinde 57 ülkedeki iştirakleri vasıtasıyla 55.000 çalışanıyla etkinlik göstermekte olup, 13 ülkede 45 üretim tesisi bulunmaktadır (Türkiye, İngiltere, İtalya, Romanya, Slovakya, Polonya, Cenup Afrika, Rusya, Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Tayland ve Çin)

Beko, sahibi olduğu yada limitli marka kullanım hakkı olduğu 22 ürün markası ile global olarak etkinlik göstermektedir. (Arçelik, Beko, Whirlpool**, Grundig, Hotpoint, Arctic, Ariston**, Leisure, Indesit, Blomberg, Defy, Dawlance, Hitachi**, Voltas Beko, Singer**, ElektraBregenz, Flavel, Bauknecht, Privileg, Altus, Ignis, Polar).

Arçelik A.Ş. Koç Tüm ortaklık Teknoloji İş Dünyası Iktisat Haberler

Related Posts