Alacaklılar kapıya dayanmıştı! Ekol Asansörleri, 34 yıllık faaliyetinin ardından iflasını açıkladı


Türkiye’nin tanınmış asansör üretim ve bakım firmalarından önde gelen Ekol Asansörleri, 34 senelik faaliyetinin arkasından iflasını deklare etti. 1989 senesinde İzmir‘de kurulan ve ayda averaj 780 asansöre hizmet veren firmanın kapanması, sektörde büyük bir şok tesiri yarattı.

SEKTÖRDE ÖNEMLİ BİR YER EDİNMİŞTİ

1989 senesinde İzmir‘de kurulan ve asansör imalatı ile montajı alanında etkinlik gösteren Ekol Asansörleri, sektörde mühim bir yer edindi ve adıyla nam saldı. Sadece, geçmişte yaşamış olduğu sıkıntılar bir türlü yakasından düşmedi. Geçmiş yıllarda birçok şirketle iş birliği yaparak kamu kurumlarına hizmet veren şirket, mali zorluklarla karşı karşıya kaldı ve sonunda iflasını duyuru etti.

BORÇLARININ ÜSTESİNDEN GELEBİLECEK VARLIĞI OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Firmanın mali durumu, alacaklılar tarafınca meydana getirilen başvurudan sonrasında gün yüzüne çıktı. Firmanın borçlarının üstesinden gelebilecek göç eder yada nakit varlıklarının olmadığı ortaya çıktı. Bununla birlikte, şirkete ilişik demirbaşlar ve araçlar üstünde de birçok haciz kararının bulunmuş olduğu da ortaya çıktı.

BAŞVURU SONRASI İFLAS KARARI VERİLDİ

Firmanın yaşamış olduğu tüm bu fena gelişmelerden sonrasında alacaklılardan birinin firmanın iflası için İzmir 1. Asliye Tecim Mahkemesi’ne başvurduğu öğrenildi. Mahkeme, meydana getirilen başvuruyu inceleyerek Ekol Asansörleri’nin iflasına karar verdi.

KAMU KURULUŞLARIYLA DA ÇALIŞTI

Firmanın etkinlik gösterdiği süre zarfında, bilhassa İzmir ve çevresindeki Ege bölgesinde birçok kamu kuruluşu ve inşaat şirketiyle emek vererek referanslarını oluşturmuştu. Sadece, mali sıkıntılar sonucu yaşanmış olan batkı, sektörde ve bölgedeki iş ortakları içinde da büyük bir şaşkınlık yarattı.

Erdem Aksoy

İzmir 3.Sayfa Finans Iktisat Haberler

Related Posts