Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrı: Emeklilere bir an önce 11 bin lira seyyanen zam yap


İyi Parti lideri Akşener, seçim emekleri kapsamında Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen teşkilat toplantısında konuştu. Akşener, emeklilere bundan önce 11 bin lira seyyanen zam yapılması icap ettiğini söyleyerek CUmhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunmuş oldu.

AKŞENER: ÜLKEMİZİN BUNU KARŞILAYACAK GÜCÜ VAR

Akşener, açıklamalarında “Ahlat’tan sana sesleniyorum sayın Erdoğan! Emeklilerimiz için 5 bin lira seyyanen zam vermeyi düşünüyormuşsun. Şimdiden söyleyeyim, kabul etmiyoruz. Bir an ilkin 11 bin lira seyyanen zam yap. Kimseyi kandıramazsın, ülkemizin bunu karşılayacak gücü var!” ifadelerini kullandı.

Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Emeklilere bir an Önce 11 bin lira seyyanen zam yap

AK PARTİ GENEL SEKRETERİ, “ÇALIŞMALAR VAR, CUMHURBAŞKANIMIZ PAYLAŞACAK” DEDİ

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, TGRT Haber canlı yayınına konuk oldu. Burada, Gazeteci Fatih Atik’in sorularını yanıtlayan Şahin, emeklileri yakından ilgilendiren bir çıkışa imza attı. Programda “Emekliler bir sürpriz bir müjde bekliyor emekliler. Var mı bu yönde bir emek verme?” sorusuna yanıt veren Şahin, “Biz devamlı milletimizin beklentileri, şikayetleri doğrultusunda politika yaptık, halletmeye devam edeceğiz. Vatandaşımızın gündeminde ne var ise, derdi ne ise onu masamıza koyuyoruz. Bu sorun ile ilgili de emek harcamalar var. Emek harcamalar olgunlaşınca sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyu ile paylaşacaktır” ifadelerini kullandı.

“ERDOĞAN, CUMARTESİ AÇIKLAYACAK” İDDİASI

Öte taraftan Fatih Şahin’in açıklamalarının arkasından kulisler hareketlendi. İddiaya gore, Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilere 5 bin TL seyyanen zam verileceğini cumartesi günü Ankara’da yapacağı mitingte açıklayacağı öne sürüldü.

İYİ Parti Ankara Yaşam Siyaset Iktisat Haberler

Related Posts