Akkuyu NGS’de maaşlarını alamayan işçiler yetkililerin araçlarını taşladı


Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olan, Rosatom Enerji Şirketi tarafınca Mersin’in Gülnar ilçesindeki Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde taşeron firmanın çalışanları, maaş alamadıklarını belirterek dün itibariyle bazı bölümlerde iş bıraktı. Bugün de eylemlerini sürdüren işçiler, şirket yetkililerinin de olduğu bazı araçlarla servisi taşladı.

Akkuyu NGS'de gerginlik! İşçiler, firma yetkililerinin araçlarını taşladı

MAAŞI ÖDENMEYE İŞÇİLER EYLEMDE

Mersin’de yapımı devam eden Akkuyu NGS inşaatında çalışan işçiler, taşeron firmanın maaş ödemediğini ileri sürerek eyleme başladı. Dün yüzlerce işçinin iş bırakmasıyla süregelen fiil sebebiyle bölgede güvenlik tedbirleri de arttırıldı. Maaşlarının yatmadığını belirten işçiler bugün de iş bırakma eylemlerine devam etti.

Akkuyu NGS'de gerginlik! İşçiler, firma yetkililerinin araçlarını taşladı

FİRMA YETKİLİLERİN ARAÇLARINI TAŞLADILAR

Bugün ki eylemde gerilmiş anlamış olur yaşandı. İşçiler şirket yetkililerinin de içinde bulunduğunu ileri sürdüğü bazı araçları taşladı. Servis araçlarının da taşlara maruz kalmış olduğu bazı anlamış olur da ise işçilerden birkaçı diğerlerini sakinleştirmeye çalıştı.

Cep telefonu ile görüntülenen o anlardan birinde, bazı işçilerin bilhassa bir araca hem taşla hem de baretle vurmaları dikkat çekti.

Akkuyu NGS'de gerginlik! İşçiler, firma yetkililerinin araçlarını taşladı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Mersin Akkuyu Enerji 3.Sayfa Iktisat Güncel Haberler

Related Posts