Akbank Kredi Kartı Başvurusu – Anında Onaylı Krediler


Enpara

Enpara.com


Masrafsız Kredi Kartın Hazır!

Yıllık Ücret

Ücretsiz

HEMEN BAŞVUR

Başvuru için Enparaya yönlendirileceksiniz.

Masrafsız Kredi Kartın Hemen Hazır

Ömür Boyu Kart Aidatı Yok

Akbank kredi kartı Axess olarak sunulur. Kullanıcılarına özel pek çok çeşidi olan bu kartları standart Axess ve Wing kart olarak iki ana gruba ayrılmıştır. Bu kartların her birinin kendine özel avantajları ve çeşitli fırsatları bulunur. Ayrıca her kartın kullanım özellikleri de farklıdır. Harcadıkça Chip para kazanacağınız bu kartlardan kazandıklarınızı, binlerce üye iş yerinde yurt içinde ve yurt dışında dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Axess kartın avantajlı dünyasına bir an önce geçmek için Akbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır ve detaylar nelerdir açıklayalım;

Akbank kredi kartı başvuru yapma yöntemleri nelerdir?

Axess kredi kartını hemen alabilmek ve en kısa süre içinde kullanamaya başlayabilmek için başvurularınızı banka şubelerinden, mobil bankacılıktan, internet bankacılığından, Akbank telefon bankacılığından, web sitesinden, SMS bankacılığından ya da ATM’lerden yapabilirsiniz. Bu yöntemleri nasıl kullanacağınızı tek tek açıklayalım;

Akbank kredi kartı başvurusu web sitesinden nasıl yapılır?

Bu kredi kartına hemen sahip olmanın yollarından biri internet sitesinde bulunan başvuru formunu doldurmaktır. Çok kısa süre içinde dolduracağınız bu form sayesinde başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gerekenler ise aşağıdaki şekildedir;

 • İlk adımda, başvuruyu yapacağınız form sayfası olan https://www.akbank.com/basvuru/Kredi-Karti/ adresine tıklamalısınız.
 • Bu adreste karşınıza açılan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmalısınız.
 • Kimlik numaranız, aylık gelir bilginiz, cep telefonu numaranız ve ekranda yer alan güvenlik kodu bilgilerini doldurduktan sonra altta bulunan kutucuğu işaretleyin.
 • Son aşama olan “onayını al, kartın hemen gelsin” kısmına tıklayın.
 • Başvurunuz dakikalar içinde sonuçlanır. Onaylanan başvurular için müşteri temsilcileri tarafından aranırsınız.
 • Sizden gerekli olan çalışma, iş ve adres bilgileri de istenir. Kartınızın istediğiniz adrese gönderilmesini talep edebilir ya da banka şubelerinden teslim alabilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvurusu banka şubelerinden nasıl yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu için online kanalları kullanmak ya da form doldurmak istemiyorsanız, size en yakın Akbank şubesine giderek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Müşteri temsilcileri tarafından kart başvurunuz alınacaktır. Eğer bu bankanın müşterisiyseniz yanınızda yalnızca kimlik belgenizi bulundurmanız gerekir. Ancak banka müşterisi değilseniz, bankanın sizden talep etmesi ihtimalini de göz önünde bulundurarak aşağıdaki belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir.

 • Kimlik belgeniz ehliyet ya da pasaportunuz.
 • Aylık gelirinizi gösteren belge
 • İkametgâh belgeniz ya da oturduğunuz evin açık adresini yazılı olduğu herhangi bir fatura belgesi
 • Hizmet dökümü belgesi.

Bu belgeler ile başvuru yaptığınızda başvuru işlemleriniz hızlanır ve kartınızın hemen onaylanması ihtimalini arttırmış olursunuz. Kart başvurunuz gün içinde sonuçlanır ve sizin istediğiniz bir adrese en kısa sürede gönderilir.

Akbank kredi kartı başvurusu telefon şubesinden nasıl yapılır?

Kredi kartı başvurularınızı telefon şubesini arayarak da 7/24 yapma imkânınız bulunur. Bu başvuru için öncelikle 444 25 25 numaralı telefonu aramanız gerekir. Telesekretere bağlandığınızda kart işlemlerini tuşlayabilir ya da direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz. Müşteri temsilciniz sizden başvuru için bazı bilgileri isteyecektir. Kişisel bilgilerinizi, adres bilgilerinizi, aylık gelir ve çalışma bilgilerinizi ilettikten sonra başvurunuz tamamlanır. Telefonda onay vermeniz halinde hemen başvurunuz alınır ve aynı gün içinde sonuçlanır. Onaylanan kartınız sizin istediğiniz bir adrese ya da size en yakın banka şubesine gönderilir.

Akbank kredi kartı başvurusu için Direkt internet nasıl kullanılır?

Direkt internet Akbank’ın hem internet bankacılığı hem de mobil bankacılık için kullandığı uygulamadır. Direkt aracılığı ile banka şubelerinden yapabileceğiniz pek çok işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemlere kredi kartı başvuruları da dahildir. Direkt İnternet uygulamasını kullanarak kredi kartı başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

Direkt interneti bilgisayardan kullanmak için;

 • https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx adresine tıklayın.
 • Karşınıza açılan sayfadan giriş yapmanız gerekir. Giriş için müşteri numaranızı ya da kimlik numaranızı ve şifrenizi kullanmanız gerekir. Eğer bunlara sahip değilseniz kredi kartı numaranızı ve şifrenizi kullanarak da giriş yapabilirsiniz.
 • Eğer şifrenizi unuttuysanız, alt kısımda yer alan “şifremi unuttum” bağlantısına tıklayabilir ve hemen alabilirsiniz.
 • Henüz bir şifreniz yoksa ancak Akbank müşterisiyseniz, “şifre al” kısmından şifrenizi kolayca temin edebilirsiniz.
 • Giriş için cep telefonunuza bir güvenlik kodu gönderilecektir. Bu kod tek kullanımlıktır ve sürelidir. Süresi bitmeden kodu girin ve uygulamaya girişinizi gerçekleştirin.
 • Girişiniz tamamladıktan sonra meni kısmına gelin.
 • “Başvurular / kredi kartı başvurusu” adımlarını takip edin.
 • Sizden istenen bilgileri onayladıktan sonra başvurunuzu saniyeler içinde tamamlayın.
 • Başvurunuz dakikalar içinde sonuçlanır ve onaylanan kartınız hemen adresinize gönderilir.

Direkt interneti cep telefonunuzdan kullanmak için;

 • Cep telefonunuzun uygulama indirme mağazasına giriş yapın.
 • Arama kısmına Akbank Direkt yazın.
 • Karşınıza açılan uygulamayı ücretsiz olarak indirin.
 • Giriş için yine kimlik numaranızı, kart numaranızı ya da müşteri numaranızı ve şifrenizi kullanmanız gerekir. Şifreniz yoksa, buradan alabilirsiniz.
 • Giriş için cep telefonunuza gönderilen kodu da girdikten sonra uygulamaya giriş yapın.
 • Ardından “başvurular / kredi kartı başvurusu “adımlarını takip ederek sizden istenen kısa bilgileri girin ve onaylayın.
 • Saniyeler sonra başvurunuzu tamamlamış olurusunuz. Başvurunuz onaylanırsa sonucu yine dakikalar içinde cep telefonunuza gönderilir. Onaylanan kartınızı adresinizden teslim alabilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvurusu için ATM’ler nasıl kullanılır?

Banka müşterisi olun ya da olmayın Akbank ATM’lerini kullanarak da kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olur.

 • Kartsız işlemler menüsüne giriş yapın.
 • Kredi kartı başvurusunu seçin.
 • Sizden istenen kimlik numarası, aylık gelir ve cep telefonu gibi bilgilerini girin.
 • Başvurunuzu onaylayın ve gönderin.

Banka kartıyla başvuru yapmak için;

 • Kartınızı ATM’ye takın.
 • Ana menüden “başvur işlemlerini” seçin.
 • “Kredi kartı başvurusu” menüsünü seçin.
 • Ekrandaki bilgileri onaylayın ve başvurunuzu tamamlayın.

Görüldüğü gibi ATM’lerden Akbank kredi kartı başvurusu yapmak da oldukça hızlı ve kolaydır. Yapmış olduğunuz bu başvuru yine aynı gün içinde sonuçlanır ve soncu cep telefonunuza gönderilir. Onaylanan kartınızı isterseniz adresinizden isterseniz de banka şubelerinden teslim alabilirsiniz. ATM’lerden yaptığınız başvuru onaylanırsa yine müşteri temsilcileri tarafından aranırsınız ve gerekli bilgiler istenir.

Akbank kredi kartı başvurusu SMS bankacılığı aracılığı ile nasıl yapılır?

Akbank kredi kartına SMS bankacılığını kullanarak da saniyeler içinde başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuru için banka tarafın herhangi bir ücretlendirme yapılmaz. SMS ücreti GSM operatörünüz tarafından alınır ve yalnızca 1 SMS tutarında ücretlendirilir. Bu başvuruyu yapabilmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olur.

 • Cep telefonunuzun mesajlar kısmına girin.
 • “AXESS” yazarak 5990’a gönderin.

Başvurunuz onaylanırsa hemen yetkililer tarafından aranırsınız ve eksik olan bilgileriniz istenir. SMS bankacılığından banka müşterisi olan ya da olmayan herkes başvuru yapabilmektedir.

Akbank Axess kredi kartı başvuru yapmak için gerekli olan koşullar nelerdir;

Akbank Axess kredi kartına hemen sahip olmak için bankanın istediği bazı koşulları yerine getirmiş olmanız gerekir. Akbank, Axess kredi kartını anında da verebilmektedir. Bunun için aşağıdaki koşulları taşıyan kişiler banka şubelerine başvuru yapabilirler. Başvurunuz onaylanırsa hemen kartınız basılır ve anında size verilir. Anında Axess kredi kartınızın üzerinde kart numarası ya da isim soy isim bilgileri bulunmaz. Ancak tüm Axess avantajlarından hemen yararlanabilirsiniz. Axess kredi kartı için istenen koşullar şöyle…

 • İlk olarak aylık gelir elde etmeniz gerekir. Bu gelir, düzenli ve sabit olmalıdır. Yani maaşlı olarak çalışmanız ya da esnaflık gelirlerinizin olup olmamasına bakılır.
 • Almış olduğunuz gelir karşılığında sigorta primlerinizin de düzenli olarak ödeniyor olması gerekir. Son üç aylık olan sigorta priminiz yatırıldıysa, kredi kartınızı hemen alabilirsiniz.
 • Kredi kartınızın limitinin yüksek olması ve kart alabilmeniz için gerekli olan diğer koşul da kredi notudur. Kredi notunuz 1500 ve üzerindeyse hemen kartınızı alabilirsiniz. Ancak 1100-1500 arasında ise kartınızı almak için kefil göstermeniz gerekebilir.

Axess’ten acil nakit ihtiyaçlarınız için hızlı para;

Acil nakit ihtiyaçlarınızda Axess kredi kartınızı kullanarak hızlı para alabilir ve 12 taksite kadar geri ödeme avantajı yakalayabilirsiniz. Hızlı parayı dilediğiniz zaman evraksız, belgesiz ve imzasız olarak almanın keyfini yaşayabilirsiniz. Hızlı parayı hemen kullanabilmek için Axess mobil uygulamasını, Akbank mobili ya da internet şubeyi kullanabilirsiniz. Dilerseniz size ne yakın Akbank şubesini ya da ATM’sini de kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzdan HP yazıp 6665’e kıs mesaj göndererek bankanı size ulaşmasını da sağlayabilirsiniz.

Akbank kredi kartı ile alacağınız hızlı paranın limitleri 500 lira ile 20.000 lira arasındadır. Bu limitler, kredi kartınıza göre değişir. Hızlı parayı 6 ile 12 ay arasında taksitlendirebilirsiniz. Hızlı para için aylık alınan faiz oranı %1,25’tir. Hızlı para çekme işlemlerinizden ekstra hiçbir ücret alınmaz. Bu sayede dosya masrafı ve hayat sigortası da ödemeden, hızlı paranızı kredi gibi kullanmış olursunuz.

Akbank kredi kartı aracılığı ile 20.000 lira hızlı para aldığınızda ve 12 taksitte geri ödemek istediğinizde, aylık 1.833,60 lira ödersiniz. Toplamda ise 22.003,20 lira ödemiş olursunuz.

Akbank kredi kartı başvurusu sorgulama;

Akbank’tan yukarıdaki yöntemleri deneyerek kredi kartı başvurusu yaptıysanız ve birkaç gün geçmesine rağmen halen sonuç alamadıysanız, başvurunuzu takip edeceğiniz bir yöntem bulunur. Başvurunuzun nasıl sonuçlanacağını ya da hangi aşamada olduğunu merak ediyorsanız “başvurum nerede” uygulaması sayesinde hem kredi hem de kredi kartı başvurunuzun hangi aşamada olduğunu hemen öğrenebilirsiniz. Başvurunuzun nerede olduğunu öğreneme için mobil ya da internet bankacılığından giriş yaparak takip edebilirsiniz.

Başvurunuzun hangi aşamada olduğunu takip etmek için https://internetsubesi.akbank.com/WebApplication.UI/entrypoint.aspx?CREDITDETAIL adresini tıklayarak giriş yapabilirsiniz. “Başvurum nerede” uygulaması sayesinde Axess, Wing ve Free kredi kartlarının başvurularını takip edebilirsiniz. Bunu yanında konut kredisi, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi başvurularınızın da ne durumda olduğunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamadaki teslimat adımı altında, kredi kartınızın kurye bilgilerini de görmeniz mümkündür. Bu uygulama sayesine başvurularınızı anlık olarak izleyebilir, krediler de dahil olmak üzere tüm başvuru aşamalarını anlık olarak takip edebilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvuru sonucu ne zaman belli olur?

Akbank kredi kartı başvurusu için yukarıda anlattığımız yöntemlerden birini kullandıysanız, başvuru sonucunuz genellikle aynı gün içinde tarafınıza iletilir. Kart başvurunuzun sonucu cep telefonunuza kısa mesaj olarak gönderilebileceği gibi mail adresinize de gönderilebilir. Ayrıca mobil ya da internet bankacılığına girerek, “başvurularım” menüsünden kart başvurunuzun sonucunu görmeniz mümkündür.

Kartınızın başvuru sonucu henüz belli olmadıysa, başvurunuz değerlendirmede demektir. Akbank bazı durumlarda müşterileri değerlendirmeye alır ve daha detaylı inceler. Bu inceleme sırasında aylık geliriniz, kredi notunuz, sigorta bilgileriniz gibi alanlarda değerlendirme yapılır. Ayrıca son altı ay içinde diğer bankalara olan borçlarınızı ödeyip ödemediğiniz kontrol edilir. Bu durumda başvurunuzun sonucu 1-2 gün gecikmeli olarak bildirilir. Bu bilgilerden yola çıkarak Akbank kredi kartı başvuru sonucunun normal şartlarda aynı gün içinde, en geç 3 iş günü içinde belli olacağınız söyleyebiliriz.

Akbank kredi kartı başvuru sonucunuz 3 iş gün geçmesine rağmen belli olmadıysa, müşteri hizmetlerini arayarak, ya da banka şubelerine kimliğinizle birlikte giderek, başvurunuzun durumunu hemen öğrenmeniz mümkündür.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir