AK Partili Akbaşoğlu, dört gözle ek zam bekleyen emeklilere tarih verdi


Mahalli seçimler yaklaşırken emekli maaşlarında bir artış olup olmayacağı merak mevzusu… Mevzuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara mitingi öncesi açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Güvenli Akbaşoğlu, temmuz ayını işaret ederek “Yeni adımlar atılacak” mesajını verdi.

“DUYARSIZ KALMADIK, KALMAYACAĞIZ”

“Emekliler bizim başımızın tacı” diyen Akbaşoğlu, “Çalışanlar başımızın tacı. Üreten ve Türkiye’yi büyüten çalışan kesim söz mevzusu ve emekli olarak primlerle orantılı karşılığın alan 16 milyon emekli insanımız var. 2024’ü biz emekliler yılı duyuru etmiştik. Bu mevzuda düzenleme yapılmış oldu. Bu düzenleme ile emeklilerimizin beklentileri var. Bu durumların değerlendirilmesine ilişkin talepleri ve yansıdı. Biz bugüne dek duyarsız kalmadık, kalmayacağız. Enflasyona ezdirmeyeceğiz. Emek harcama ve Maliye Bakanlığımız çalışmalarını hep yaptılar. Promosyon düzenlemesi de yapılmış oldu. Hususi bankaların da inisiyatif alması lüzumlu” ifadelerine yer verdi.

“TEMMUZ BAŞINDA DÜZELTMELERİ YAPACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Ankara ve yarın İstanbul’da yapacağı mitingleri işaret eden Akbaşoğlu, “Birçok alanda emeklilerimizin giderlerini azaltıcı, gelirlerini artırıcı ve alım enerjisini yükseltici yaklaşımı da 2024’te göz önünde bulundurup düzenlemeler düşünüyoruz. Bu mevzuda emek harcamaları bakanlıklarımız ifa ediyorlar. Cumhurbaşkanımız bu konudaki duyarlılığını, talepleri devamlı dikkate alarak politika yapar. Bu manada inşallah bu mitingle Cumhurbaşkanımızı bugün de yarın da dikkatli dinleyelim. Haziran sonu temmuz başlangıcında emeklilerle ilgili düzenlemeleri ne olursa olsun yapacağız. Talepleri dikkate alarak emek harcamalar yapacağız” şeklinde konuştu.

Olgun Kızıltepe

Finans Yaşam Siyaset Iktisat Haberler

Related Posts