990 kilogramlık inek 17 bin avroya satıldı


Bu yıl 60’ıncısı düzenlenen Paris Internasyonal Fuarı ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Fuarda büyükbaş hayvanların bulunmuş olduğu 1. salonda “Aquitaine Sarışınları” olarak malum inek ırkını tanıtan stantta görevli Damien Blanc, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, 26 Şubat’ta fuarda 990 kilogram ağırlığındaki bir ineğin ortalama 17 bin avrodan alıcı bulduğunu açıkladı.

Fransa'da 990 Kilogramlık İnek Rekor Fiyata Satıldı

Blanc, bu satışla üstün dereceli bir fiyata ulaştıklarını anlatarak, söz mevzusu hayvanın, Korsika Adası’nın Porto-Vecchio kentinde gelen bir kasap tarafınca satın alındığını belirtti.

Kasabın bu ineği dükkanının reklamını yapmak ve vitrininde sergilemek için satın aldığını söyleyen Blanc, bu durumun işini daha iyi yapmasına ve hayvanlarını daha iyi yetiştirmesine teşvik ettiğine dikkati çekti.

Fransa'da 990 Kilogramlık İnek Rekor Fiyata Satıldı

“BU BÜYÜK HACMİ OLAN BİR IRK”

Blanc, “Aquitaine sarışını güneybatıya ilişik bir ırk. Büyük hacmi olan bir ırk.” diyerek, fuarda bu inekleri ziyaretçilere tanıttıklarını belirtti.

Tarn vilayetinde hayvan yetiştiriciliği icra eden Blanc ,“Bu ırkın fazlaca getirisi var, kasaplar mutlular şundan dolayı bu ırkta kemikten daha çok kas var.” dedi.

Paris Internasyonal Ziraat Fuarı, Fransız ziraat sektörü ve hayvan yetiştiriciliğinin tanıtımını icra eden başat etkinlik olarak biliniyor.

Yüz binlerce ziyaretçi ağırlayan geleneksel fuara, cumhurbaşkanı da dahil önde gelen siyasiler katılım gösteriyor.

Fuar 3 Mart’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Fransa Paris Ziraat Iktisat Güncel Haberler

Related Posts