300 bin lira maaşla makas operatörü bulunamıyor


6 Şubat 2023’teki Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonrasında bölgedeki yıkıntı kaldırma ve yıkım emekleri, makas operatörü mesleğine olan ihtiyacı artırdı. Elazığ’da bir şirket yetkili 300 bin lira maaşı olmasına rağmen personel bulamadığını söylemiş oldu.

OPERATÖR BULUNAMADIĞI İÇİN BOŞTA BEKLİYOR

Bilhassa depremler sonrası binaların yıkımında eleştiri bir rol oynayan makasın 20 milyon liralık bir değere haiz bulunduğunu belirten hafriyat şirketi sahibi Kazım Üstün, saha çalışmalarının devam ettiğini sadece operatör bulunamadığı için makasın boşta beklediğini açıkladı. Bölgede yaşanmış olan acil ihtiyaçların karşılanması için mühim bir vasıta olan makasın operatörlerinin bulunamamasının saha çalışmalarını aksattığını dile getiren Üstün, makinenin boşta beklemesinin hem maddi zarara hem de süre yitirilmesine yol açtığını kaydetti.

“ANLAM VEREMEDİĞİMİZ BİR OLAY”

20 senedir sahada çalıştıklarını ifade eden şirket sahibi Kazım Üstün, “6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden dolayı ilk günden bu yana sahadayız ve çalışmalarımız devam ediyor. Bu anlamda fazlaca büyük yatırımlar da yaptık. Depremlerden sonrasında binaların yıkım aracı makas çıktı. Bugünkü kıymeti 20 milyon lira olan makasa operatör bulamıyoruz ve makinemiz yatıyor. Makas operatörüne aylık 300 bin lira maaş veriyoruz fakat operatör bulamıyoruz. Makasımız da görüldüğü suretiyle boşta bekliyor. Eleman yetişmiyor. Bizim de anlam veremediğimiz bir vaka” dedi.

300 bin lira maaşla makas operatörü bulunamıyor

300 bin lira maaşla makas operatörü bulunamıyor

300 bin lira maaşla makas operatörü bulunamıyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Iktisat

Zelzele Elazığ Zelzele Iktisat Güncel Haberler

Related Posts