2 büyük zincir market Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdı


Son dönemde marketlerden alınan bazı ürünlerle ilgili şikayetlerini toplumsal medya üstünden duyuran vatandaşlar şirketlerin ürün kalitelerini çoğaltması ya da muhafaza etmeleri mevzusunda mühim katkılar sağlıyor.

KÜFLÜ ÇİKOLATALARIN FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

İş dünyasını bir araya getiren toplumsal medya platformunda da benzer bir vaka yaşandı. Marketten almış olduğu çikolatanın beyazlaştığını ve küflendiğini fark eden bir kullanıcı söz mevzusu ürünün fotoğraflarını da hesabından paylaştı.

“TEDARİK ZİNCİRİ SÜRECİNDE PROBLEM VAR”

“Kahve eşlikçilerime bakın, küflenmiş çikolataya ilk kez tanık oluyorum. Üstelik son tüketim evveliyatına daha var” ifadelerini kullanan kullanıcı paylaşımına “Muhtemelen tedarik zinciri sürecinde muhafaza koşullarında bir sorun var” diye devam etti.

Küflü çikolata krizi tırmanıyor! 2 büyük zincir market Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdı

ŞİRKET CEO’SUNDAN SKANDAL YANIT

Satın almış olduğu çikolata markası Patiswiss’in CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu nu etiketleyen kullanıcı asla beklemediği bir yanıtla karşılaştı. Tunaoğlu, “Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim. Sen bence acil şekilde evindeki rutubet oranına falan baya bir bakmalısın. Bir de linkedinde paylaşacak asla başka içinde ne olduğunun olmaması ne acı. Haklısın prim yapmak için bizlere baya ihtiyacı var her insanın.

“BÖYLE BİR DURUM OLSA SÖYLER TELAFİSİNİ İSTERSİN”

Baksana aşağıya “çöp” falan yazanlara. Bizim avukatların marka Karalama, Marka kıymeti düşürme vs’den isteyeceğinden hepimiz habersiz. Ek olarak! Bizlere bu şekilde bir durum olsa söyler telafisini istersin. Karşında senin dev Migros ve biz varız. Hepimiz ürünün öyleki arkasındaki. Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle fakat ben kendi işimi kendim çözmeyi severim”

Küflü çikolata krizi tırmanıyor! 2 büyük zincir market Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdı

TEPKİLER SONRASI PAYLAŞIMINI SİLDİ

Bu mesaja toplumsal medyadan art arda tepkiler ulaşınca Tunaoğlu, bu mesajı sildi. Instagram hesabından yeni paylaşımlar icra eden Tunaoğlu şu ifadeleri kullandı; “Ah ülkemin güzel insanları… Ah güzel rakiplerim ki bizi rakip görenlere nazaran baya küçüğüz. Her neyse. Yalnız yazım kurallarıma takıldınız. Özür dilerim herkesten yazım kurallara uyumun yazılarımda hız kaynaklı tamamlanmamış kalmış. Toplumsal medya uzmanlarıma bırakmayacak kadar sav canlılığımın da tesiri var doğal. Kabul edelim şimdi işi bilene bırakmak lazım. Ben bu kadar mühim değilim ya da güzel dilimizi toplumsal medya içinde kullanım notum hiçbir şeye referans değil. Tıpkı İngilizce yazma ve konuşma arasındaki farklılıklar benzer biçimde. Ayrıca telefonum ing. klavye ve gözlerimde fazlaca ciddi bir kuruluk var göremiyorum. Size zahmet benim hatalarımı yazım ve yazım denetimini yapmış olup/düzeltir misiniz. Bu cümledeki yanlışları bulacak ve düzeltecek insanlara şimdiden teşekkür ederim.”

Küflü çikolata krizi tırmanıyor! 2 büyük zincir market Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdı

“‘ÇÖP ÜRETİYORSUNUZ’ DEYİNCE SAKİN KALMAK ÇOK ZORDU”

Tunaoğlu Instagram hesabından paylaşmış olduğu bir öteki açıklamada ise “Sormuşsunuz bana şunu söylemek fazlaca mu zor diye! Onca insanoğlunun ekmek yediği emek verdiği bir üretici için bu postun altına meydana getirilen yorumlarda, “çöp üretiyorsunuz” diyince sakin kalmak fazlaca zordu. Sahiplenmek ve korumak, haksızlığa karşı gelmek yaradılışım da var. Hayatımın sonuna kadar da vazgeçmeyeceğim sanırım. Sadece yazım dili vs. derken kime yazdığım ciddi seviyede yanlış anlaşılmış ve karışmış durumda haklısınız. ‘Çöp satıyorsunuz’ diyenlerdir avukatlarımızın görüşmesi ihtiyaç duyulan. Yanlış anlaşıldığı, yeterince özne yüklem yerine oturmadığı ve tüm yazım/yazım hataları için özür dilerim. Gene eklemek isterim ki satan da üreten de ürünün arkasındadır. Bizimle direk olarak iletişime geçme yönetimi, durumun sebebi/deposu belli olmadan kamuoyunu yanıltma olmamasını tercih ederdim. Fakat bu da kabul. Türkçe lastik değildir, çekiştirmeyelim lütfen bir öteki ricam. Bu yazıdaki yazım ve yazım hataları için özür diler, düzeltmeler için şimdiden teşekkür ederim.”

Küflü çikolata krizi tırmanıyor! 2 büyük zincir market Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdı

ÜRÜNLER TEK TEK RAFLARDAN KALDIRILIYOR

Meydana getirilen yeni açıklamalar da toplumsal medya kullanıcılarını doygunluk etmezken “Patiswiss” etiketi kısa sürede TT oldu. Markaya yönelik tepkilerin peşinden dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı. 2 büyük zincir marketin Patiswiss ürünlerini raflarından kaldırdığı iddia edildi.

Küflü çikolata krizi tırmanıyor! 2 büyük zincir market Patiswiss ürünlerini raflardan kaldırdı

Toplumsal Medya CEO 3.Sayfa Iktisat Haberler

Related Posts